پایگاه جهاد دانشگاهی (SID)

در عصر اطلاعات و جهانی که هرگونه توسعه منوط به دستیابی مستمر و علمی به اطلاعات است، ساماندهی و پردازش اطلاعات و مقالات علمی منتشر شده در نشریات علمی – پژوهشی اهمیتی خاص یافته است. بر این اساس جهاد دانشگاهی  در تاریخ  ۱۶ مرداد ۱۳۸۳ اقدام به افتتاح ” مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی ” نمود.
اهداف تاسیس این مرکز آنچنان که در اساسنامه آن آمده است ” ترویج و اشاعه اطلاعات علمی ، گسترش و ارتقاء خدمات اطلاع رسانی به محققان، سرعت بخشیدن به کاوش­های علمی و افزیش اثر بخشی تحقیقات در کشور است.”
مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی تحت نظارت شورای علمی، خدمات خود را از طریق پایگاه اینترنتی www.SID.ir به عنوان بانک اطلاعات علمی کشور و در آینده نزدیک در سطح منطقه ارائه می­دهد و تلاش نموده از تجربه­های مشابه در داخل و خارج از کشور جهت بهبود، روزآمدی و جامعیت اطلاعات استفاده کند.

خدمات عمده پایگاه SID عبارتند از:
– جستجو و ارائه چکیده مقالات نشریات علمی – پژوهشی کشور
– دسترسی به متن کامل (Full Text) مقالات
– معرفی و ارائه مقالات نشریات ایرانی نمایه شده در ISI
– دسترسی به مجموعه مقالات محققان ایرانی چاپ شده در نشریات بین‏المللی
– سرویس گزارش­های استنادی نشریات علمی – پژوهشی کشور (JCR) از طریق شاخص تأثیر (Impact Factor)  و شاخص آنی (Immediacy Index)
– معرفی نشریات و نویسندگان مقالات پر استناد
– سرویس ارسال الکترونیکی مقالات (Online Submission) و رهگیری پیشرفت کار توسط نویسندگان
– خدمات دیگر

پایگاه SID به ارتباط دو سویه با محققان، پژوهشگران و اصحاب نشریات علمی – پژوهشی اعتقاد راسخ دارد و بر این اساس ضمن آنکه آخرین فعالیت­های پایگاه را در معرض دید و نقد صاحب نظران قرار می­دهد از طریق ارتباط یـا تماس با روابط عمومی مرکز، صمیمانه پذیرای نقد­ها و پیشنهادهای راه­گشای کاربران فاضل خود است.

نشانی: تهران، خیابان ستارخان، ضلع غربی نیروگاه طرشت (برق آلستوم)، خیابان نیرو، پلاک ۶۹
تلفن و دورنگار: ۴۴۲۶۵۰۰۱ (۶ خط)
کدپستی: ۳۳۱۴۳-۱۴۵۳۶
صندوق پستی:  ۱۴۵۴- ۱۴۵۱۵
نشانی الکترونیکی: Info@SID.ir
وب سایت: www.SID.irافزودن نظر: