پایگاه Ebsco

http://novintarjome.com/wp-content/uploads/2017/08/EBSCO.png

این بانک شامل ۷۳۷۳ عنوان مجله می باشد که از این تعداد ۳۹۷۰ عنوان مجله تمام متن و بقیه مجلات یعنی ۳۱۰۳ عنوان دیگر چکیده مقالات را در اختیار کاربران قرار می دهد. برای اطلاع از اینکه مجله مورد نظر شما در این پایگاه به چه صورت (چکیده و یا تمام متن ) موجود می باشد و یا اطلاع از پوشش زمانی آن می توانید در صفحه اول سایت آن ، بر روی گزینه Publication کلیک نمایید ، در این صورت لیست تمام مجلات به صورت الفبایی به همراه وضعیت آنها (تمام متن و یا چکیده ) و پوشش زمانی مجلات به طور دقیق مشخص شده است.

چگونگی جستجو در پایگاه Academic Search Premier

۱٫ در صفحه اول این سایت، می توان در جعبه Search مقابل گزینه Find ، موضوع مورد نظر را تایپ نمود و سپس بر روی گزینه Search کلیک کرد . به این ترتیب نتایج جستجو ظاهر خواهد شد. لازم به ذکر است می توان در هنگام تایپ موضوع مورد نظر جستجوی خود را از طریق قسمت Limit your results محدود نمایید و یا از طریق Expand your search گسترش دهید .

به عنوان مثال در قسمت Limit your results با انتخاب گزینهFullText ، تنها مقالاتی که تمام متن هستند ، در قسمت نتیجه ظاهر خواهند شد.  پس از انجام جستجو و ظاهر شدن نتایج  شما می توانید با کلیک بر روی PDF FullText و یا HTML FullText به اصل مقاله دسترسی یابید . لازم به ذکر است برای مشاهده مقاله به صورت PDF لازم است نرم افزار Acrobat Reader بر روی کامپیوتر نصب باشد.

۲٫ برای جستجو به صورت پیشرفته ، گزینه Advance Search را انتخاب نمایید. این جستجو برای زمانیکه به دنبال مقاله خاصی از نویسنده خاصی هستید و یا می خواهید در مورد ۲ کلید واژه بطور همزمان جستجو نمایید ، مفید است . فرض کنید Automobile or Car نتایجی را نشان می دهد که حداقل یکی از دو گزینهCar یا  Automobile را داشته باشد.

۳٫ اگر بخواهید لیست ژورنالهای  Ebsco cرا ببینید و یا جستجویتان را در یکی از مجلات خاص انجام دهید بر روی گزینه Publication کلیک نمایید

توجه : در زیر نویس برخی ژورنالها واژه Embargo را ملاحظه می نمایید، این بدان معناست که ناشر برای اینکه مجلات چاپی خود را به فروش برساند ، مقالات ۶ ماه و یا ۱۲ ماه اخیر آن مجلات را به صورت الکترونیک در اختیار کاربر قرار نمی دهد . (مقالاتی که کنار آنها واژهOrder Fulltext مشاهده می گردد).

منبع: دانلود پیپرافزودن نظر: