اطلاعیه : قبل از خرید حتما بخوانید
چنانچه قصد خرید فایل ترجمه از سایت سهند ترجمه دارید لطفا قبل از خرید فایل ترجمه راهنما خرید را مطالعه نمائید

در صورتی که مقاله ای دارید و میخواهید ان را ترجمه نمائید ما این کار را برایتان انجام میدهیم برای ترجمه لطفا از منو اصلی بر روی ترجمه مقاله کلیک نمائید

در صورتی که به هر دلیل موفق به پرداخت انلاین در سایت نشدید یا بانک عامل مشکل داشت لطفا از منو اصلی گزینه " پرداخت وجه مقاله " را کلیک کنید


شرایط و قوانین خرید مقالات انگلیسی با ترجمه :
مقاله مورد نظر خود را انتخاب کرده ، با کلیک بر روی هرعنوان مقاله میتوانید مشخصات آن را بخوانید .
بعد از انتخاب مقاله خود ، مي توانید با زدن دکمه "دانلود رایگان مقاله انگلیسی" اصل مقاله انگلیسی را رایگان دانلود و مشاهده نمائید
بعد از مشاهده اصل مقاله انگلیسی با با زدن دکمه " خرید آنلاین فایل ترجمه " ترجمه مورد نظر را خریداری نمائید
بعد از پرداخت آنلاين موفق لینک دانلود ترجمه مقاله هم به نشانی ایمیل شما ارسال می گردد و هم در صفحه جداگانه به شما نمايش داده مي شود و میتوانید فایل ترجمه را دانلود نمائید.

آناتومی جراحی عصب پس سری و رابطه آن با شریان پس سری

فـرمت فايــــل : word
رشــــــتـــــــه : پزشکی
تعداد صفحات : 13 صفحه
قيمت ترجمه : 19800 تومانتوضيحات محصول


آناتومی جراحی عصب پس سری و رابطه آن با شریان پس سری

چکیده

مقدمه: شناخت آناتومی عصب پس سری بزرگ و رابطه آن با سریال پس سری برای یک جراح مهم است. انسداد یا آزادسازی جراحی عصبی پس سری به لحاظ بالینی در کاهش یا حذف نشانه های مزمن میگرن، موثر است.

هدف: هدف این تحقیق، بررسی آناتومی عصب پس سری بزرگ (GON) و آزادی آن در رابطه با شریان پس سری است. همچنین، کاربرد مقیاسهای آناتومیکی در تزریق محلی عصب پس سری بزرگ برای درمان میگرن، هدف دیگری است.

مواد و روشها: این تحقیق در هیئت علمی پزشکی دانشگاه الکساندریا، اجرا شد. پشت گردن و جمجمه ۲۵ جسد مورد کالبد شکافی قرار گرفت. GON نسبت به علائم استخوانی شناسایی و اندازه گیری شد.  توصیفی از GON و رابطه شریان پس سری اجرا شد.

بیست بیماری که دچار میگرن بودند با توجه به معیارهای جامعه بین المللی سردرد (Itls) با استفاده از بلوک یاانسداد GON تحت درمان قرار گرفتند. درمان با استفاده از مقیاس بینایی اندازه گیری درد (VAS) میگرن ارزیابی شد.

نتایج: در بررسی آناتومیکی، GON در کلیه نمونه ها یافت می شود. قطر GON در مرز پایین تر مایل تحتانی اندازه گیری می شود و در آنجا به  SSC فرو میرود و سپس از عضله ذورنقه ای خارج میشود.فاصله موجود بین نقطه ای که GON به بخش تحتانی ssc فرو میرود تا برجستگی پس سری خارجی (EOP)  و از پهلو تا خط میانی اندازه گیری میشود. GON موازی با شریان پس سری است. فاصله بین GON  و شریان پس سری سنجیده می شود.

در بررسی بالینی، ۲۰ بیمار مبتلا به میگرن با ۱/۵ml از بوپیواکائین %۵/۰ و با استفاده از انسداد GON درمان می شوند. نشانه تزریق GON براساس بررسی آناتومیکی است. برای GON راست: موقعیت عمودی پایین به EOP در دامنه ۱۹/۸۵mm تا ۲۶/۹mm با میانگین ۲۳/۱mm است. موقعیت جانبی از EOP در دامنه ۱۱/۰۳mm تا ۱۴/۶۵mm با میانگین ۱۳/۴mm است. برای GON چپ: موقعیت عمودی پایین به EOP در دامنه ۱۶/۸۹mm تا ۲۹/۵mm با میانگین ۲۲/۱mm است. موقعیت جانبی از EOP در دامنه ۱۰/۸۹mm تا ۱۵/۳mm با میانگین ۱۴۱/۱mm است.

درد در %۷۰ بیماران طی اولین ساعت بعد از اولین تزریق بهبود می یابد. بعد از ۱ ماه %۶۰ بیماران بهبود یافتند.

نتیجه گیری: شناخت آناتومی عصب پس سری بزرگ و رابطه آن با شریان پس سری، برای جراح مهم است. بطور بالینی انسداد یا بلوک از طریق جراحی عصب پس سری بزرگ در رفع سر دردهای مزمن میگرنی موثر است.

کلمات کلیدی: عصب پس سری بزرگ، میگرن، نیمه خاری رأسی

——————————————

عنوان اصلی مقاله :     Surgical anatomy of greater occipital nerve and its relation to occipital artery

ترجمه فارسی عنوان :    آناتومی جراحی عصب پس سری و رابطه آن با شریان پس سری 

تعداد صفحات انگلیسی: ۸  صفحه

تعداد صفحات ترجمه فارسی:  ۱۳ صفحه

قیمت ترجمه فارسی:  ۱۹۸۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین  از لینک های پایین

http://www.sahandtarjomeh.com/wp-content/uploads/2013/07/DownLoad_novintarjome1.gif

-برای خرید فایل ترجمه مقاله به صورت آنلاین از لینک زیر استفاده نمائید

در صورت بروز مشکل در درگاه بانکی لطفا از سایت زیر اقدام به خرید نمائید

لینک سایت شماره 1

لینک سایت شماره 2

لینک سایت شماره 3

لینک سایت شماره 4

لینک سایت شماره 5

۲۵ تیر ۱۳۹۶ | 105 بازديد | دسته: مشاهده لیست مقالاتافزودن نظر: